MEDISEPT

MEDISEPT

Medisept to polski producent rozwiązań z zakresu higieny i dezynfekcji. Medisept od dwudziestu lat działa na europejskim rynku B2B, oferując między innymi produkty dla sektora medycznego, przemysłu i firm sprzątających.. W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie firma postanowiła zmienić identyfikację wizualną by wypuścić pod marką Medisept linię produktów skierowanych do konsumentów indywidualnych.

Cele projektu SAIA ALLIANCE
W ramach współpracy z partnerami SAIA ALLIANCE Medisept zrealizował zadania związane z rebrandingiem marki Medisept, wzornictwem opakowań produktów, komunikacją marketingową i PR oraz strategią sprzedaży, które złożyły się na kompletny proces komercjalizacji na rynku FMCG.

Efekt:
Medisept został wsparty wielowymiarowym procesem komercjalizacji w efekcie którego produkty konsumenckie znalazły się w ogólnopolskiej dystrybucji w sieci ROSSMANN.
SAIA Alliance była odpowiedzialna za strategię komercjalizacji i jej wdrożenie. Proces komercializacji został oparty na:

• Projekcie marki I produktu przygotowanym przez THIS
• Strategii komunikacji dostarczonej przez THIS
• Strategii sprzedaży dostarczonej przez SAIA
• Dystrybucji w największej sieci drogerii zapewnionej przez SAIA
• Kampanii PR I komunikacji w social media przygotowanej przez Addvanced PR

Proces Marketingowy

Tworzenie produktu
Nowy projekt marki Medisept był punktem startowym do stworzenia nowej linii opakowań dla produktów z sektora FMCG. Zespól projektantów THIS pracował nad uniwersalnym wizualnym przekazem na opakowaniach, zrozumiałym dla konsumentów. Aby osiągnąć ten cel zespół opracował unikalną stylistykę, kod kolorystyczny oraz ikonografię. Celem było zakomunikowanie jakości produktów Medisept. Kody kolorystyczne komunikują różne zastosowania produktów z portfolio Medisept. Celem ikonografii było stworzenie prostej i czytelnej informacji o produkcie.

Strategia komunikacji
Zdecydowaliśmy zbudować wizerunek marki Medisept skupiając się na dorobku firmy i jej doświadczeniu w zakresie dezynfekcji. Dla komunikacji B2C stworzyliśmy blog ekspercki: prawdziwadezynfekcja.pl, gdzie można się dzielić wiedzą o dezynfekcji. Blog był komunikowany na opakowaniach produktu. Zespół Addvanced PR przygotowywał I publikował kontent na blogu oraz w social mediach i w prasie. Na koniec – produkty Medisept zostały także umieszczone na blogu Anny Lewandowskiej i na jej stronie Instagram.

Strategia sprzedaży
Strategia sprzedaży na rynek FMCG, przygotowana przez ekspertów SAIA skupiała się na efektywnej dystrybucji produktów premium z portfolio Medisept. Ten cel został osiągnięty po czterech miesiącach dzięki umieszczeniu produktów na rynku w największych sieciach drogerii: w sumie 1100 drogerii premium w Polsce. W ten sposób uzyskano 70% dystrybucji w drogeriach na terenie kraju.

Sukces
Po 12 miesiącach od decyzji – firma Medisept zaistniała na nowoczesnym rynku konsumenckim z produktami premium, które stały się wyznacznikiem jakości w swojej kategorii. Nowe sieci sprzedaży wystąpiły z zapytaniem o produkty Medisept, a zespół SAIA Alliance jest odpowiedzialny za rozwój tego procesu.POWRÓT