VAN PUR

VAN PUR

Van Pur jest największą niezależną polską spółką piwowarską. Sieć pięciu browarów Van Pur daje obecnie moce produkcyjne na poziomie 4 mln hektolitrów piwa rocznie.
Van Pur realizuje kontrakty eksportowe z partnerami w ponad 70 krajach w Europie i na świecie. Obecnie spółka inwestuje w rozwój nowych kompetencji między innymi w zakresie produkcji napojów bezalkoholowych.

Problem
Van Pur, firma inwestująca w rozwój w nowych obszarach strategicznych, między innymi w sektorze napojów bezalkoholowych, poszukiwała zespołu eksperckiego, który wsparłby przedsiębiorstwo w obszarze kreacji i opracowania strategii nowych marek, produktów oraz ich komercjalizacji. Kluczowym było działanie nie obciążające zespołu Van Pur. Do współpracy zostały zaproszone Firmy partnerskie SAIA Alliance dysponujące doświadczeniem i kompetencjami w tym zakresie.

Do realizacji zadań zaproszono zespoły:
– THIS – studia zajmującego się strategią marketingową, projektowaniem marek i produktów oraz badaniami konsumenckimi
– SAIA – grona ekspertów zajmujących się dystrybucją i sprzedażą jako elementami procesu komercjalizacji, z ogromnym doświadczeniem na rynku napojów.

Rezultaty
W ramach 14 miesięcznego procesu na rzecz Van Pur zostały opracowane rozwiązania w dwóch głównych obszarach marketingu i sprzedaży. W obszarze kreacji marketingowej realizowanej przez zespół THIS zrealizowano:
– pozycjonowanie marek konsumenckich dla kategorii produktów bezalkoholowych
– koncepcje opakowań produktów wraz z założeniami formulacji
– badania konsumenckie.
W obszarze dystrybucji i sprzedaży zrealizowano:
– strategię dystrybucji produktów alkoholowych dla rynków krajowego i międzynarodowego
– strategię sprzedaży dla wymienionych rynków.

Referencja Klienta (cytat):

„Zespół SAIA Alliance pomógł nam rozwiązać szereg istotnych problemów w okresie wzmożonej aktywności organizacji. Uzyskaliśmy głęboki wgląd w zagadnienia związane ze zmianami na rynku napojów bezalkoholowych i mogliśmy dopasować strategie do zachodzących zmian. Praca z zespołem THIS oraz SAIA stanowiła wzorcowy przykład outsourcingu eksperckiego. „

Adam Krawczak
Prezes Grupy Van PurPOWRÓT