Medisept to polski producent rozwiązań z zakresu higieny i dezynfekcji. Firma od dwudziestu lat działa na europejskim rynku B2B, oferując między innymi produkty dla sektora medycznego, przemysłu i firm sprzątających. W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie, firma postanowiła zmienić identyfikację wizualną, by wypuścić pod marką Medisept linię produktów skierowanych do konsumentów indywidualnych.

Marka budowana, by lepiej chronić konsumentów

Efekt

Medisept został wsparty wielowymiarowym procesem komercjalizacji, w efekcie którego produkty konsumenckie znalazły się w ogólnopolskiej dystrybucji w sieci ROSSMANN. SAIA alliance była odpowiedzialna za strategię komercjalizacji i jej wdrożenie. Proces komercjalizacji został oparty na:

  • Projekcie marki i produktu przygotowanym przez THIS
  • Strategii komunikacji dostarczonej przez THIS
  • Strategii sprzedaży dostarczonej przez SAIA
  • Dystrybucji w największej sieci drogerii zapewnionej przez SAIA
  • Kampanii PR i komunikacji w social media przygotowanej przez more communications agency

Proces Marketingowy

Tworzenie produktu

Nowy projekt marki Medisept był punktem startowym do stworzenia nowej linii opakowań dla produktów z sektora FMCG. Zespól projektantów THIS pracował nad uniwersalnym wizualnym przekazem na opakowaniach, zrozumiałym dla konsumentów. Aby osiągnąć ten cel zespół opracował unikalną stylistykę, kod kolorystyczny oraz ikonografię. Celem było zakomunikowanie jakości produktów Medisept. Kody kolorystyczne komunikują różne zastosowania produktów z portfolio Medisept. Celem ikonografii było stworzenie prostej i czytelnej informacji o produkcie.

Strategia komunikacji

Zdecydowaliśmy zbudować wizerunek marki Medisept skupiając się na dorobku firmy i jej doświadczeniu w zakresie dezynfekcji. Dla komunikacji B2C stworzyliśmy blog ekspercki: prawdziwadezynfekcja.pl, gdzie można się dzielić wiedzą o dezynfekcji. Blog był komunikowany na opakowaniach produktów. Zespół more communications agency przygotowywał I publikował content na blogu oraz w social mediach i w prasie. Na koniec – produkty Medisept zostały także umieszczone na blogu Anny Lewandowskiej i na jej profilu Instagram.

Strategia sprzedaży

Strategia sprzedaży na rynek FMCG, przygotowana przez ekspertów SAIA, skupiała się na efektywnej dystrybucji produktów premium z portfolio Medisept. Ten cel został osiągnięty po czterech miesiącach, dzięki umieszczeniu produktów na rynku w największych sieciach drogerii: w sumie 1100 drogerii premium w Polsce. W ten sposób uzyskano 70% dystrybucji w drogeriach na terenie kraju.

Sukces

Po 12 miesiącach od decyzji – firma Medisept zaistniała na nowoczesnym rynku konsumenckim z produktami premium, które stały się wyznacznikiem jakości w swojej kategorii. Nowe sieci sprzedaży wystąpiły z zapytaniem o produkty Medisept, a zespół SAIA Alliance jest odpowiedzialny za rozwój tego procesu.
Zobacz kolejne case study

Kontakt

SAIA alliance sp. z o.o. ul. Aleje Jerozolimskie 146D 02-305 Warszawa
NIP: 5242767357 REGON: 147128275 KRS: 0000499663