Van Pur jest największą niezależną, polską spółką piwowarską. Sieć pięciu browarów Van Pur daje obecnie moce produkcyjne na poziomie 4 mln hektolitrów piwa rocznie. Van Pur realizuje kontrakty eksportowe z partnerami w ponad 70 krajach w Europie i na świecie. Obecnie spółka inwestuje w rozwój nowych kompetencji między innymi w zakresie produkcji napojów bezalkoholowych.

Strategiczne otwarcie na rynek napojów bezalkoholowych

Problem

Van Pur, firma inwestująca w rozwój w nowych obszarach strategicznych, między innymi w sektorze napojów bezalkoholowych, poszukiwała zespołu eksperckiego, który wsparłby przedsiębiorstwo w obszarze kreacji i opracowania strategii nowych marek, produktów oraz ich komercjalizacji. Kluczowym było działanie nieobciążające zespołu Van Pur. Do współpracy zostały zaproszone Firmy partnerskie SAIA alliance dysponujące doświadczeniem i kompetencjami w tym zakresie.

Efekt

Do realizacji zadań zaproszono zespoły:

– THIS – studia zajmującego się strategią marketingową, projektowaniem marek i produktów oraz badaniami konsumenckimi
– SAIA – grona ekspertów zajmujących się dystrybucją i sprzedażą jako elementami procesu komercjalizacji, z ogromnym doświadczeniem na rynku napojów.

Rezultaty

W ramach 14 miesięcznego procesu na rzecz Van Pur zostały opracowane rozwiązania w dwóch głównych obszarach marketingu i sprzedaży. W obszarze kreacji marketingowej realizowanej przez zespół THIS przygotowano:
– pozycjonowanie marek konsumenckich dla kategorii produktów bezalkoholowych
– koncepcje opakowań produktów wraz z założeniami formulacji
– badania konsumenckie.

W obszarze dystrybucji i sprzedaży zrealizowano:
– strategię dystrybucji produktów alkoholowych dla rynków krajowego i międzynarodowego
– strategię sprzedaży dla wymienionych rynków.

Referencja Klienta (cytat):

Zespół SAIA alliance pomógł nam rozwiązać szereg istotnych problemów w okresie wzmożonej aktywności organizacji. Uzyskaliśmy głęboki wgląd w zagadnienia związane ze zmianami na rynku napojów bezalkoholowych i mogliśmy dopasować strategię do zachodzących zmian. Praca z zespołem THIS oraz SAIA stanowiła wzorcowy przykład outsourcingu eksperckiego.
Adam Krawczak
Prezes Grupy Van Pur

Zobacz kolejne case study

Kontakt

SAIA alliance sp. z o.o. ul. Aleje Jerozolimskie 146D 02-305 Warszawa
NIP: 5242767357 REGON: 147128275 KRS: 0000499663